VLS252012T-4R7MR81
VLS252012T-4R7MR81 VLS252012T-4R7MR81 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLS252012T-4R7MR81
VLS252012T-4R7MR81 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLS252012T-4R7MR81 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating800mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.2 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case2520 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)406 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation1.2A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current810 mA
Maximum-DC-Resistance406 mOhms
Low-profile product lineup with max. heights of 0.8mm, 0.95mm, 1.0mm, 1.2mm, and 1.5mm allowing for different usages.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback