GRM32CF51C226ZA12L
GRM32CF51C226ZA12L GRM32CF51C226ZA12L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM32CF51C226ZA12L
GRM32CF51C226ZA12L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM32CF51C226ZA12L In Stock
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance22μF
Operating-Temperature-30°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance-20%, +80%
Temperature-CoefficientY5V (F)
Ratings-
Thickness-Max0.071" (1.80mm)
Chip Monolithic Ceramic Capacitors
For General Purpose GRM Series
■ Features
1. Higher resistance of solder-leaching due to
the Ni-barriered termination, applicable for
reflow-soldering, and flow-soldering
(GRM18/21/31 type only).
2. The GRM series is a lead free product.
3. Smaller size and higher capacitance value.
4. High reliability and no polarity.
5. Excellent pulse response and noise reduction
due to the low impedance at high frequency.
6. The GRM series is available in paper or embossed
tape and reel packaging for automatic placement.
Bulk case packaging is also available for GRM15/
18/21(T=0.6,1.25).
7. TA replacement.
■ Applications
General electronic equipment
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback