AT93C46C-10SC-2.5
AT93C46C-10SC-2.5 AT93C46C-10SC-2.5 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Get Quote
Buy Now
AT93C46C-10SC-2.5
AT93C46C-10SC-2.5 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Manufacturer Part No: AT93C46C-10SC-2.5 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerIntel / Altera
Product CategoryIC Chips
Description
The AT93C46C is available in 4.5V to 5.5V, 2.7V to 5.5V, and 2.5V to 5.5V versions.
Features
• Low-Voltage and Standard-Voltage Operation
– 5.0 (VCC = 4.5V to 5.5V)
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 2.5 (VCC = 2.5V to 5.5V)
• 3-Wire Serial Interface
• Schmitt Trigger, Filtered Inputs for Noise Suppression
• 2 MHz Clock Rate (5V) Compatibility
– Data Retention: 100 Years
– ESD Protection: > 4000V
• Automotive Grade and Extended Temperature Devices Available
• 8-Pin PDIP and JEDEC SOIC Packages
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback