CW252016-15NK
CW252016-15NK CW252016-15NK - Brand New BOURNS Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CW252016-15NK
CW252016-15NK - Brand New BOURNS Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CW252016-15NK In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCW252016
ProductRF Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating500mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height1.3 mm
Length2.1 mm
Width1.5 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency15nH
DC resistance (DCR)100 mOhm Max
Core MaterialsCeramic
Current-Saturation-
Q factor40 @ 350MHz
Self Resonant Frequency2.5GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current500 mA
Maximum-DC-Resistance80 mOhms
Self-Resonant-Frequency2700 MHz
Q-Minimum60
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback