RE5VL30CARZ
RE5VL30CARZ RE5VL30CARZ - Brand New RICOH IC Chips
Get Quote
Buy Now
RE5VL30CARZ
RE5VL30CARZ - Brand New RICOH IC Chips
Manufacturer Part No: RE5VL30CARZ In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerRicoh
Product CategoryIC Chips
OUTLINE
FEATURES
• Ultra-low Supply Current................................TYP. 1.0µA (VDD=3.0V)
• Broad Operating Voltage Range......................1.5V to 10.0V
• Detector Threshold...........................................Stepwise setting with a step of 0.1V in the range of
2.0V to 6.0V is possible (refer to Selection Guide).
• High Accuracy Detector Threshold .................±2.5%
• Low Temperature-Drift Coefficient of Detector Threshold .....TYP.±100ppm/˚C
• Two Output Types............................................Nch Open Drain and CMOS
APPLICATIONS
• CPU & Logic Circuit Reset
• Battery Checker
• Window Comparator
• Wave Shaping Circuit
• Battery Back-Up Circuit
• Power Failure Detector
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback