TMK432C476MM-T
TMK432C476MM-T TMK432C476MM-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
TMK432C476MM-T
TMK432C476MM-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: TMK432C476MM-T In Stock
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance47μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX5S
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.106" (2.70mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback