AT93C46-10SC2.7
AT93C46-10SC2.7 AT93C46-10SC2.7 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Get Quote
Buy Now
AT93C46-10SC2.7
AT93C46-10SC2.7 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Manufacturer Part No: AT93C46-10SC2.7 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerIntel / Altera
Product CategoryIC Chips
Description
Features
• Low Voltage and Standard Voltage Operation
– 5.0 (VCC = 4.5V to 5.5V)
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 2.5 (VCC = 2.5V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 5.5V)
• User Selectable Internal Organization
– 1K: 128 x 8 or 64 x 16
– 2K: 256 x 8 or 128 x 16
– 4K: 512 x 8 or 256 x 16
• 3-Wire Serial Interface
• 2 MHz Clock Rate (5V) Compatibility
• Self-Timed Write Cycle (10 ms max)
• High Reliability
– Endurance: 1 Million Write Cycles
– Data Retention: 100 Years
– ESD Protection: >4000V
• Automotive Grade and Extended Temperature Devices Available
• 8-Pin PDIP, 8-Pin JEDEC and EIAJ SOIC, and 8-Pin TSSOP Packages
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback