B30930D7001Y100H3
B30930D7001Y100H3 B30930D7001Y100H3 - Brand New TDK Corporation IC Chips
Get Quote
Buy Now
B30930D7001Y100H3
B30930D7001Y100H3 - Brand New TDK Corporation IC Chips
Manufacturer Part No: B30930D7001Y100H3 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The Calogic CWB308 and CWB309 feature fast switching (<140ns) and low ON resistance (<40Ω) for excellent performance in applications in communications, computer peripherals and instrument controls. This series combines low power CMOS input logic and level translation circuitry with high speed, low capacitance DMOS switches in a monolithic structure. The CWB308 and CWB309 have CMOS compatible inputs and also have a standard pin configuration for second sourcing.
FEATURES
• Low Insertion Loss . . . . . . . . . . . . . 0.9 x DC @ 100MHz
• Low Channel-to-Channel Crosstalk. . . . . . . . . . . . -80dB
• High OFF Isolation . . . . . . . . . . . . . . . . . 68dB @ 10MHz
• Fast Switching . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . <140ns
• Low ON Resistance. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 40Ω (typ)
APPLICATIONS
• High Speed Multiplexing
• RF & Video Switches
• Sample and Hold Switches
• Track and Hold Switches
• Computer Peripherals
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback