TAJB335M025RNJ
TAJB335M025RNJ TAJB335M025RNJ - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
TAJB335M025RNJ
TAJB335M025RNJ - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: TAJB335M025RNJ In Stock
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1210 (3528 Metric)
Capacitance3.3μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance3.5 Ohm
Height-Seated-Max0.075" (1.90mm)
Manufacturer-Size-CodeB
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback