ECW-F6473HL
ECW-F6473HL ECW-F6473HL - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECW-F6473HL
ECW-F6473HL - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECW-F6473HL In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECW-F(L)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.047μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.610" L x 0.252" W (15.50mm x 6.40mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Tolerance±3%
Lead-Spacing0.492" (12.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.484" (12.30mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC630V
● Flame retardant epoxy resin coating
● 85 °C, 85 % RH, W.V. × 1.0 for 500 hours
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback