GQM2195C2A6R8BB01D
GQM2195C2A6R8BB01D GQM2195C2A6R8BB01D - Brand New Murata Electronics IC Chips
Get Quote
Buy Now
GQM2195C2A6R8BB01D
GQM2195C2A6R8BB01D - Brand New Murata Electronics IC Chips
Manufacturer Part No: GQM2195C2A6R8BB01D In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryIC Chips
MfrMurata Electronics
SeriesGQM
PackageTape & Reel (TR)
Product-StatusObsolete
Capacitance6.8 pF
Tolerance±0.1pF
Voltage-Rated100V
Temperature-CoefficientC0G NP0
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesHigh Q Low Loss
Ratings-
ApplicationsRF Microwave High Frequency
Mounting-TypeSurface Mount MLCC
Package-Case0805 (2012 Metric)
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
Lead-Spacing-
Lead-Style-
Base-Product-NumberGQM2195C2A
Product Details
__
[ Murata ]
Chip Monolithic Ceramic Capacitors
High Frequency GQM Series
■ Features
1. HiQ and low ESR at VHF, UHF, Microwave
■ Applications
High frequency circuit (Mobile telecommunication, etc.)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback