TPSX157M010R0100
TPSX157M010R0100 TPSX157M010R0100 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
TPSX157M010R0100
TPSX157M010R0100 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: TPSX157M010R0100 In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTPS
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Package-Case2917 (7343 Metric)
Capacitance150μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated10V
Size-Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance100 mOhm
Height-Seated-Max0.059" (1.50mm)
Manufacturer-Size-CodeX
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback