F951A226MPAAQ2
F951A226MPAAQ2 F951A226MPAAQ2 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
F951A226MPAAQ2
F951A226MPAAQ2 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: F951A226MPAAQ2 In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesF95 Frameless™
TypeConformal Coated
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance22μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated10V
Size-Dimension0.087" L x 0.049" W (2.20mm x 1.25mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance3 Ohm
Height-Seated-Max0.063" (1.60mm)
Manufacturer-Size-CodeP
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback