AP6209-28PA
AP6209-28PA AP6209-28PA - Brand New ANSC IC Chips
Get Quote
Buy Now
AP6209-28PA
AP6209-28PA - Brand New ANSC IC Chips
Manufacturer Part No: AP6209-28PA In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerANSC
Product CategoryIC Chips
Product Description
The AP622 power amplifier module is a two-stage power amplifier module that operates over the frequency range of 2110 – 2170 MHz and is housed in a small, RoHS compliant, flange-mount package. The multi-stage amplifier module has a 28 dB gain, P1dB of 35dBm, and ACLR of –55dBc at +23 dBm output power for WCDMA applications.
Product Features
• 2.11 – 2.17 GHz
• 28 dB Gain
• -55 dBc ACLR @ +23 dBm Pavg
• +35 dBm P1dB
• +28 V Supply
• Power Down Mode
• RoHS-compliant flange-mount pkg
Applications
• WCDMA Power Amplifiers
• Repeaters
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback