LT6118IMS8#PBF
LT6118IMS8#PBF LT6118IMS8#PBF - Brand New Analog Devices / Linear Technology Instrumentation OpAmps
Get Quote
Buy Now
LT6118IMS8#PBF
LT6118IMS8#PBF - Brand New Analog Devices / Linear Technology Instrumentation OpAmps
Manufacturer Part No: LT6118IMS8#PBF In Stock
Contact us
ManufacturerLinear Technology
Product CategoryInstrumentation Amplifier
CategoriesLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTube
Part-StatusActive
Amplifier-TypeCurrent Sense
Number-of-Circuits1 Circuit
Output-TypeOpen Drain
Slew-Rate-
Gain-Bandwidth-Product1MHz
Current-Input-Bias60nA
Voltage-Input-Offset200?V
Current-Supply450?A
Voltage-Supply-Single-Dual-±2.7 V ~ 60 V
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Package-Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier-Device-Package8-MSOP
Base-Part-NumberLT6118
Product Details
__
LT611
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback