0154.250DR
0154.250DR 0154.250DR - Brand New Littelfuse Fuses
Get Quote
Buy Now
0154.250DR
0154.250DR - Brand New Littelfuse Fuses
Manufacturer Part No: 0154.250DR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fuses
Contact us
ManufacturerLittelfuse
Product CategoryFuses
ColorWhite
SeriesOMNI-BLOKR 154
ProductSurface Mount Fuse with Fuse Holder
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating250mA
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height3.81 mm
Length9.73 mm
Width5.03 mm
Package-Case2-SMD, Square End Block with Holder
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeHolder/Surface Mount
Size-Dimension0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73mm x 5.03mm x 3.81mm)
Voltage-Rating-AC72 V
Voltage-Rating-DC60 VDC
Fuse-TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Response-TimeFast
ApprovalsUL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A
MeltingI2t0.0158
Fuse-Size-GroupOMNI-BLOK
Description
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback