AQ14EA511FAJWE
AQ14EA511FAJWE AQ14EA511FAJWE - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
AQ14EA511FAJWE
AQ14EA511FAJWE - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: AQ14EA511FAJWE In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Package-Case1111 (2828 Metric)
Capacitance510pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated150V
Size-Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±1%
Temperature-CoefficientA
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.102" (2.59mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback