ELC-10D5R6E
ELC-10D5R6E ELC-10D5R6E - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
ELC-10D5R6E
ELC-10D5R6E - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Manufacturer Part No: ELC-10D5R6E In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFixed Inductors
Series10D
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingBulk
Current-Rating4.3A
Termination-StyleThrough Hole
Height15 mm
Package-Case15 mm x 10 mm
Operating-Temperature-
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing5 mm
Height-Seated-Max0.591" (15.00mm)
Ratings-
Diameter10 mm
ShieldingUnshielded
Test-Frequency10 kHz
Inductance-Frequency5.6μH
DC resistance (DCR)21 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test10kHz
Lead-Diameter0.8 mm
Maximum-DC-Current4.3 A
Maximum-DC-Resistance0.021 Ohms
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
Choke Coils
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback