C1812C183KDRACTU
C1812C183KDRACTU C1812C183KDRACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1812C183KDRACTU
C1812C183KDRACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1812C183KDRACTU In Stock
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance0.018μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated1000V (1kV)
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationsSMPS Filtering
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.071" (1.80mm)
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback