LD025A100JAB2A
LD025A100JAB2A LD025A100JAB2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
LD025A100JAB2A
LD025A100JAB2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: LD025A100JAB2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesLD
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance10pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.56mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback