M5M417800ATP-7
M5M417800ATP-7 M5M417800ATP-7 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Get Quote
Buy Now
M5M417800ATP-7
M5M417800ATP-7 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Manufacturer Part No: M5M417800ATP-7 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerMitsubishi
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
FEATURES
• Standard 26 pin SOJ, 26 pin TSOP
• Single 5V ± 10% supply
• Low stand-by power dissipation
5.5mW(Max)..................................CMOS Input level
2.2mW (Max) ...............................CMOS Input level
• Low operating power dissipation
M5M417400Cxx-5,-5S .................... 800.0mW (Max)
M5M417400Cxx-6,-6S .................... 660.0mW (Max)
M5M417400Cxx-7,-7S .................... 580.0mW (Max)
• Self refresh capability
self refresh current ................................ 200.0 µ A(Max)
• Fast-page mode, Read-modify-write, RAS-only refresh
• All inputs, output TTL compatible and low capacitance
• 2048 refresh cycles every 32ms (A0 ~ A10)
*Applicable to self refresh version (M5M417400CJ,TP-5S,-6S,-7S :option) only
APPLICATION
Main memory unit for computers, Microcomputer memory, Refresh memory for CRT
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback