CC0402JRNPO9BN200
CC0402JRNPO9BN200 CC0402JRNPO9BN200 - Brand New YAGEO Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
CC0402JRNPO9BN200
CC0402JRNPO9BN200 - Brand New YAGEO Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: CC0402JRNPO9BN200 In Stock
Contact us
ManufacturerYageo
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesCC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance20pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
Product Details
__
Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitors
SCOPE
This specification describes Yageo CC X7R series chip capacitors.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback