SN75C3232EDRG4
SN75C3232EDRG4 SN75C3232EDRG4 - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Get Quote
Buy Now
SN75C3232EDRG4
SN75C3232EDRG4 - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Manufacturer Part No: SN75C3232EDRG4 In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
TypeTransceiver
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply3 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package16-SOIC
ProtocolRS232
Data-Rate1Mbps
Number-of-Drivers-Receivers2016/2/2
DuplexFull
Receiver-Hysteresis300mV