ERB-SE0R75U
ERB-SE0R75U ERB-SE0R75U - Brand New PANASONIC Fuses
Get Quote
Buy Now
ERB-SE0R75U
ERB-SE0R75U - Brand New PANASONIC Fuses
Manufacturer Part No: ERB-SE0R75U In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fuses
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFuses
Color-
SeriesERBSE
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating750mA
Package-Case0603 (1608 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W x 0.028" H (1.60mm x 0.80mm x 0.70mm)
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC32V
Fuse-TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Response-TimeFast
ApprovalscUL, UL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A
MeltingI2t-
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback