B32520C1104K189
B32520C1104K189 B32520C1104K189 - Brand New TDK Corporation Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32520C1104K189
B32520C1104K189 - Brand New TDK Corporation Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32520C1104K189 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32520
PackagingCut Tape (CT)
Package-CaseRadial
Capacitance0.1μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm)
ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.295" (7.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.276" (7.00mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC63V
Voltage-Rating-DC100V
Metallized polyester film capacitors (MKT)
General purpose (stacked/wound)
Features
■ High pulse strength
■ High contact reliability
■ RoHS-compatible
■ Halogen-free capacitors available on request
Typical applications
■ Blocking
■ Coupling, decoupling
■ Bypassing
■ RFI for automotive
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback