DSF100J224
DSF100J224 DSF100J224 - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
DSF100J224
DSF100J224 - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: DSF100J224 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesDSF
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.22μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.402" L x 0.157" W (10.20mm x 4.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.295" (7.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.394" (10.00mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC100V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback