AT25010AN-10SC-2.7
AT25010AN-10SC-2.7 AT25010AN-10SC-2.7 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Get Quote
Buy Now
AT25010AN-10SC-2.7
AT25010AN-10SC-2.7 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Manufacturer Part No: AT25010AN-10SC-2.7 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerIntel / Altera
Product CategoryIC Chips
– Data Sheet Describes Mode 0 Operation
• Medium-voltage and Standard-voltage Operation
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
• Extended Temperature Range −40°C to +125°C
• 5.0 MHz Clock Rate
• 8-byte Page Mode
• Block Write Protection
– Protect 1/4, 1/2, or Entire Array
• Write Protect (WP) Pin and Write Disable Instructions for Both Hardware and Software
Data Protection
• Self-timed Write Cycle (10 ms max)
– Data Retention: 100 Years
• 8-lead PDIP, 8-lead JEDEC SOIC, 8-lead TSSOP Packages
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback