MLG1005S0N6CT000
MLG1005S0N6CT000 MLG1005S0N6CT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLG1005S0N6CT000
MLG1005S0N6CT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLG1005S0N6CT000 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLG
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±0.2nH
Height-Seated-Max0.022" (0.55mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency0.6nH
DC resistance (DCR)100 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency10GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current1 A
Maximum-DC-Resistance100 mOhms
Self-Resonant-Frequency20 GHz
Core-MaterialCeramic
FEATURES
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback