MBRP20030CTL
MBRP20030CTL MBRP20030CTL - Brand New MOTOROLA Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
MBRP20030CTL
MBRP20030CTL - Brand New MOTOROLA Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: MBRP20030CTL In Stock
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesDiodes - Rectifiers - Arrays
SeriesSWITCHMODE?
PackagingTray
Part-StatusObsolete
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode100A
Voltage-Forward-Vf-Max-If600mV @ 200A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr5mA @ 30V
Mounting-TypeChassis Mount
Package-CasePowertap II
Supplier-Device-PackagePowerTap II
Base-Part-Number*
● Schottky Barrier Rectifier
● Guard Ring Protection
● Low Power Loss
● 300 Amperes/30 Volts
● 150°C Junction Temperature
● Reverse Energy Tested
● ROHS Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback