CRA04S083100KFTD
CRA04S083100KFTD CRA04S083100KFTD - Brand New Vishay Dale Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
CRA04S083100KFTD
CRA04S083100KFTD - Brand New Vishay Dale Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: CRA04S083100KFTD In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingAlternate Packaging
Height0.022" (0.55mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Applications-
Supplier-Device-Package
Tolerance±1%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Circuit-TypeIsolated
Resistance-Ohms100k
Number-of-Resistors4 Resistors
Number-of-Pins8 Pins
Power-Per-Element62.5mW
Package-Case0804, Convex, Long Side Terminals
FEATURES
• 4, 8 and 10 terminal package
• Single component reduces board space and component counts
• Wrap around termination
• Inner electrode protection
• Flow & Reflow solderable
• Automatic placement capability
• Consult factory for additional schematics, values, etc
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback