SMP50N06-25
SMP50N06-25 SMP50N06-25 - Brand New SILICONIX IC Chips
Get Quote
Buy Now
SMP50N06-25
SMP50N06-25 - Brand New SILICONIX IC Chips
Manufacturer Part No: SMP50N06-25 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSILICONIX
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
They are available in SMA, SMB and DO-15 packages.
FEATURES
■ Bidirectional crowbar protection
■ Voltage range from 62V to 270V
■ Low capacitance from 12pF to 20pF @ 50V
■ Low leakage current : IR = 2µA max
■ Holding current: IH = 150 mA min
■ Repetitive peak pulse current :
IPP = 50 A (10/1000µs)
MAIN APPLICATIONS
Telecommunication equipment such as:
■ Analog and digital line cards (xDSL, T1/E1,
ISDN, ...)
■ Terminals (phone, fax, modem, ...) and central
office equipment
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback