ECQ-E4154KF
ECQ-E4154KF ECQ-E4154KF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-E4154KF
ECQ-E4154KF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-E4154KF In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.15μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.728" L x 0.197" W (18.50mm x 5.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.528" (13.40mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC400V
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback