RLF12545T-5R6N6R1-PF
RLF12545T-5R6N6R1-PF RLF12545T-5R6N6R1-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
RLF12545T-5R6N6R1-PF
RLF12545T-5R6N6R1-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: RLF12545T-5R6N6R1-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesRLF
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating6.1A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 20 C to + 105 C
Height4.5 mm
Length12.5 mm
Width12.8 mm
Package-Case12545 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.185" (4.70mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency5.6μH
DC resistance (DCR)10.2 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation8A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current6.1 A
Maximum-DC-Resistance8.5 mOhms
Core-MaterialFerrite
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback