MT49H32M9BM-25
MT49H32M9BM-25 MT49H32M9BM-25 - Brand New Infineon Memory
Get Quote
Buy Now
MT49H32M9BM-25
MT49H32M9BM-25 - Brand New Infineon Memory
Manufacturer Part No: MT49H32M9BM-25 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerInfineon
Product CategoryMemory ICs
General Description
Features
• Organization 8 Meg x 32, 16 Meg x 16 in 8 banks
• Cyclic bank addressing for maximum data bandwidth
• Non multiplexed addresses
• Non interruptible sequential burst of two (2-bit prefetch) and four (4-bit prefetch) DDR
• Up to 600 Mb/sec/pin data rate
• Programmable READ latency (RL) of 5-6
• Data valid signal (DVLD) activated as read data is available
• Data mask signals (DM0/DM1) to mask first and
• second part of write data burst
• IEEE 1149.1 compliant JTAG boundary scan
• 2.5V VEXT, 1.8V VDD, 1.8V VDDQ I/O
• Pseudo-HSTL 1.8V I/O Supply
• Internal auto precharge
• Refresh requirements: 32ms at 95°C case
temperature (8K refresh for each bank, 64K refresh
command must be issued in total each 32ms)
• 144-pin, 11mm x 18.5mm µBGA package
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback