GRM31CR6YA106KA12L
GRM31CR6YA106KA12L GRM31CR6YA106KA12L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM31CR6YA106KA12L
GRM31CR6YA106KA12L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM31CR6YA106KA12L In Stock
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated35V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.071" (1.80mm)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V,
25V, 35V,50V and 100V.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback