TLV71128518DDSER
TLV71128518DDSER TLV71128518DDSER - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
TLV71128518DDSER
TLV71128518DDSER - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: TLV71128518DDSER In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryLinear Voltage Regulators
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case6-WFDFN
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-Package6-WSON (1.5x1.5)
Voltage-Input2 V ~ 5.5 V
Current-Output200mA
Voltage-Output2.85V, 1.8V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical0.15V @ 200mA, -
Number-of-Regulators2 Regulators
Current-Limit-Min220mA
Product Details
__
105℃ Long Life, Low Impedance, Lead Free Reflow Soldering.
◆ FEATURES
• Load Life 105℃ 5000 hours.
• Reflow soldering is available.
• Large can-size SMD.
• RoHS compliance.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback