DCJ010-TL-E
DCJ010-TL-E DCJ010-TL-E - Brand New SANYO Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
DCJ010-TL-E
DCJ010-TL-E - Brand New SANYO Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: DCJ010-TL-E In Stock
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesDiodes - Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part-StatusObsolete
Diode-Configuration1 Pair Series Connection
Diode-TypeStandard
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max20V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode100mA
Voltage-Forward-Vf-Max-If1V @ 10mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current-Reverse-Leakage-Vr100nA @ 15V
Operating-Temperature-Junction125°C (Max)
Mounting-TypeSurface Mount
Package-Case3-SMD, Gull Wing
Supplier-Device-Package3-MCP
Base-Part-Number*
Features
• Rectifier applications.
• Ideally suited for use in hybrid ICs because of
ultrasmall-sized package.
• Small interterminal capacitance.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback