KC7050A33.3333C3GE00
KC7050A33.3333C3GE00 KC7050A33.3333C3GE00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Get Quote
Buy Now
KC7050A33.3333C3GE00
KC7050A33.3333C3GE00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Manufacturer Part No: KC7050A33.3333C3GE00 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAVX Corp/Kyocera Corp
Product CategoryOscillators
SeriesKC7050A-C3, Kyocera
ProductClock Oscillators
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating15 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.063" (1.60mm)
Length7 mm
Width5 mm
Package-Case2820 (7050 metric)
Frequency33.3333MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply3.3V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current15mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage3.46 V
Supply-Voltage-Max3.46 V
Supply-Voltage-Min3.14 V
Output-FormatCMOS
Features
• Surface mount type suitable for auto pick-and-place
• Reflow compatible
• CMOS, TTL IC direct drive is possible
• With tri-state function
• Broad frequency range 80MHz (PLL circuit is built in)
• Supply voltage VCC=5.0V available
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback