ECW-U4332V17
ECW-U4332V17 ECW-U4332V17 - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECW-U4332V17
ECW-U4332V17 - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECW-U4332V17 In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECW-UC(V17)
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1913 (4833 Metric)
Capacitance3300pF
TerminationSolder Pads
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Size-Dimension0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
ApplicationsDC Link, DC Filtering
Tolerance±5%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.055" (1.40mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC400V
● Flame retardant epoxy resin coating
● 85 °C, 85 % RH, W.V. × 1.0 for 500 hours
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback