AT93C46AN-10SI-2.7
AT93C46AN-10SI-2.7 AT93C46AN-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Get Quote
Buy Now
AT93C46AN-10SI-2.7
AT93C46AN-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Manufacturer Part No: AT93C46AN-10SI-2.7 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerIntel / Altera
Product CategoryIC Chips
Description
The AT93C46A is available in 2.7V to 5.5V versions.
Features
• Low-voltage and Standard-voltage Operation
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
• Three-wire Serial Interface
• 2 MHz Clock Rate Compatibility
• Self-timed Write Cycle (10 ms max)
• High Reliability
– Endurance: 1 Million Write Cycles
– Data Retention: 100 Years
• Lead-free/Halogen-free Devices Available
• 8-lead JEDEC SOIC and 8-lead TSSOP Packages
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback