ELC-3FN100M
ELC-3FN100M ELC-3FN100M - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
ELC-3FN100M
ELC-3FN100M - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Manufacturer Part No: ELC-3FN100M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFixed Inductors
SeriesN
ProductPower Inductors
TypeChoke Coil
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating530mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height1.2 mm
Length3.2 mm
Width3.2 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)430 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current530 mA
Maximum-DC-Resistance430 mOhms
Product Details
__
Chip Inductors
Features
● High Q
● Good for mounting
● Wide availability range (1.0 nH to 1000 μH)
● Stable L -value in any mounting direction (Non winding type)
Recommended Applications
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback